Verwondering, Respect én Hoop!

vrijdag 01 januari 2021 - 11u35

23 januari 2020.  Chinese autoriteiten melden dat 17 Chinezen overlijden aan een mysterieus marktvirus.  Op sociale media circuleren verontrustende beelden uit de Chinese stad Wuhan.   Ach, dat was China, zo ver weg.  Een enkeling die vermoedde dat het duizenden Chinezen betrof en dat het virus toen al op het vliegtuig zat, op weg naar Europa.  15 februari 2020.  Frankrijk meldt een eerste dode door het nieuwe coronavirus.  De besmettelijke variant van het coronavirus krijgt een naam: Covid-19.  Vlaanderen maakt kennis met Marc Van Ranst.  We fronsen al wat meer de wenkbrauwen.  18 maart 2020.  De Belgische ziekenhuizen lopen vol en het land gaat over tot drastische maatregelen.  België gaat in lockdown.  De eerste golf is een feit en onze verwondering groot.  

 

Daarna gaat het in sneltempo.  Covid-19 groeit uit tot een pandemie, actieplannen volgen elkaar op, af en toe onderbroken door versoepelingen en andere exitstrategiën.  Als wij dit schrijven, vechten wij tegen een derde golf en duikt Marc Van Ranst op in zowat alle spelprogramma’s op televisie.

 

Jazeker, er waren ook de positieve effecten.  Tijdens de zomer de lange wandelingen met de familie.  We gingen ons eigen huis en tuintje weer waarderen.  Met z’n allen thuiswerken, niet langer in de file!  En s’avonds eindelijk tijd om te pingpongen met de kinderen.  Maar vooral ook de toename in respect voor de zorgsector viel ons op.  

 

Na het applaus, de witte lakens en vele andere uitingen van erkenning en solidariteit, willen ook wij - als voetbalclub - onze dank uitspreken voor de buitengewone prestatie van alle werknemers in de zorg- en welzijnssector.  Er zijn vele levens verloren gegaan, maar zonder hen waren het er veel meer geweest.  Hard werken, als één team.  Een inspiratiebron voor onze sport.

 

Ook onze sport bleef niet gespaard.  Eerst de indoor sporten op slot, snel daarna ook de outdoor.  Na elke Nationale Veiligheidsraad sloot het web zich weer een beetje.  De website van Voetbal Vlaanderen wordt zelfs populair, met wel elke week een update.  De 1.5 meter afstand rond het terrein en de handgel aan de ingang, dat was nog OK.  Maar zonder supporters, gesloten cafetaria’s en kleedkamers.  Zelfs een high five was op het randje.  Er was maar één juiste keuze voor onze club.  Ook wij moeten helpen om de verspreiding van het virus een halt toe te roepen.  Samen met vele andere clubs gingen ook wij vanaf 29 oktober op slot.  Na China en België, ook Zandberg in lockdown.  Ook voetballers zijn niet immuun.

 

Onze dank gaat uit naar al onze medewerkers die het voorbije jaar zijn blijven doorwerken, in moeilijke omstandigheden.  Ons team Accomodatie op Zandberg dat in geen tijd een veilige omgeving creëerde, well done!  Onze trainers en begeleiders die – vaak vanop afstand – hun teams bleven steunen en aanmoedigen om te sporten.  Veel waardering ook voor het initiatief van de wafelverkoop van de Ouderraad.  Spelers, ouders en sponsors zorgden voor een recordopbrengst, meer dan welkom in deze moeilijke financiële tijden.  Ook de omschakeling van het PC restaurant naar een heuse Take-Away was een krachttoer.  

 

En er is hoop!  Niet alleen door een nieuwe president in Amerika.  Of door een Brexitakkoord, waar niemand nog wat van snapt.  Maar door het vaccin.  Laat maar komen die vaccins, liefst met miljoenen tegelijk.  Want we willen weer voetballen!  Met supporters.  En een cafeteria die na de wedstrijd weer volloopt, om bij te praten.  Want we zijn nog allemaal een beetje trainer. 

 

Wellicht wordt het nog op halve kracht de eerste maanden van 2021 –  en misschien komt onze EA Cup 1919 – ons jaarlijks jeugdtoernooi in mei – nog iets te vroeg.  We zien wel.  De uitnodigingen zijn alvast verstuurd.  Maar de start van het seizoen 2021-2022 gaan we niet missen!  De uitbarsting van speelplezier en alles erom heen zal enorm zijn, Eendracht Aalst en al zijn medewerkers zullen er klaar voor zijn.

 

Wij wensen iedereen een gelukkig, gezond en sportief 2021.  We hopen jullie snel weer op Zandberg te mogen verwelkomen.  We kijken er alvast enorm naar uit.  Tot dan: stay safe en blijf sporten!

 

EA Jeugdwerking

willems veranda'splastiek hofstadebetfirstdsLOGO STERCKX MEDIA Cornelis SnackscofiacCoach Partne logo Smallarijs De Pauw Containers LOGO FINAL Smallgosport conversal dorstuur css